Dopóki jesteśmy żywi, śmierci nie ma, a kiedy przychodzi nas już nie ma. Poczucie ograniczoności naszego życia powoduje, że chcemy przedłuzyć swe istnienie poza jego kres. To co stworzył człowiek, co osiagnął, co zrealizował decyduje o naszym trwaniu w ludzkiej pamięci. Pozostaje zatem przeżyć swe życie w sposób pełny, działać jak najwięcej w dziedzinie, w której stronę pokierowała nas nasza wola i okoliczności. 
Andrzej należał do tych ludzi, którzy kochali życie i mieli z niego korzyści. Był człowiekiem aktywnym, tak wiele w życiu osiagnął. W nim znajdowała oparcie rodzina, pracownicy, przyjaciele. I kiedy wydawało się, że juz stoi u celu, może wreszcie realizować swoje marzenia przyszła straszna choroba, która zniszczyła jego pozornie silny organizm. Andrzej zawsze obecny będzie w naszej pamięci jako człowiek niespożytej energii, o znakomitym poczuciu humoru, dobry przyjaciel, człowiek mądry, zawsze trafnie i w sposób wyważony oceniający rzeczywistość. 
Będzie nam Ciebie brakować Andrzeju.


Strona ta poświęcona jest naszemu serdecznemu koledze, szefowi, dyrektorowi, człowiekowi, który tak na prawdę nigdy nie odszedł, zawsze będzie żył w naszej pamięci.

               Przyjaciele

 

 

16.02.1945  -  26.07.1999               

Andrzej Wilczyński urodził się 16 lutego 1945 r. w Parczewie. Studia ukończył w Wyższej Szkole Inżynierskiej w  Bydgoszczy. Pracował w Zakładach Maszynowych w Paczkowie na stanowisku Gł. Technologa. W 1978 r. objał stanowisko Dyrektora Technicznego w Hajnowskich Zakładach  Przemysłu Maszynowego i Leśnictwa. Od 1990 roku był Dyrektorem Naczelnym w Zakładach Maszynowych HAMECH w Hajnówce.
Zmarł po ciężkiej chorobie 26 lipca 1999r. pozostawiajac żonę, dwoje dzieci i swoją pracę, która była jego najwiekszą pasją i wyzwaniem.

Dyrektor Naczelny Andrzej Wilczyński w ZM HAMECH
Przy pracy

 Na spacerze z psem.
Na spacerze z psem

    

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Poznańskie 

Krystyna i Andrzej Wilczyńscy
  Z żoną Krystyną

 

 

 

 

 

Zgodę na publikację fotografii i informacji  o Andrzeju Wilczyńskim wyraziła żona Krystyna Wilczyńska.
28 marca 2001  

stat4u